Istorijos vadovėlis 12 kl. (I dalis)

Autorius: Mindaugas Tamošaitis

Metai: 2012

Istorijos vadovėlis 12 kl. (II dalis)

Autorių kolektyvas: Arvydas Anušauskas, Gintaras Kaselis, Ramojus Kraujelis, Stasys Lukšys, Arūnas Streikus, Mindaugas Tamošaitis

Metai: 2012

Istorijos vadovėlis 12 klasei yra skirtas mokytis Europos ir Lietuvos istorijos išplėstiniam kursui. Dviejose vadovėlio dalyse pateikiama Europos ir Lietuvos visuomenės ir valdžios istorija nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 1918 m. iki šių dienų. Pirmoji dalis apima laikotarpį nuo 1918 m. iki 1945 m. (Antrojo pasaulinio karo pabaiga), antroji – nuo Šaltojo karo iki šių dienų. Prieš kiekvieną naujos temos tekstą nurodomos trys pagrindinės tezės, kurios mokinį supažindina su tema. Vadovėlio skyriai prasideda įvadu, o baigiasi apibendrinamaisiais klausimais, kurie mokiniams turėtų padėti išsiaiškinti, ar jie gerai suvokė temos mokomąją medžiagą, ar sugeba atsakyti į probleminius klausimus. Knygos pabaigoje esantis žodynėlis padės pasitikslinti vadovėlyje vartojamų istorinių sąvokų reikšmę.

Anot doc. dr. Stanislovo Stašaičio (Istorijos didaktikos katedra, Lietuvos edukologijos universitetas) vadovėlis turi daug privalumų: nepriekaištingai nagrinėjamos XX-XXI amžių Lietuvos istorijos temos integruotos į visuotinę istoriją, visuotinė istorija sėkmingai lituanizuojama, autoriai jaučia pilietinę atsakomybę už savo kūrinį. Vadovėlio struktūra rimtai metodiškai apgalvota: pradedant įvadais į skyrius, kiekvienos temos akcentų išvardijimu, baigiant užduotimis darbui su šaltiniais ir rekomenduojamos literatūros sąrašais skyrių pabaigoje.