Trečiojoje „Vaivorykštės“ stovykloje mokytojai diskutavo apie mokymosi ir mokymo motyvaciją

Vasarą pradėjome jau tradicine, trečiąja „Vaivorykštės“ stovykla. Ji kasmet sutraukia vis didesnį būrį pradinių klasių mokytojų. Birželio 6–7 dieną sodyboje „Atesys“ Alytaus rajone pradinio ugdymo pedagogai susipažino su mokymosi motyvacijos didinimo galimybėmis ir būdais, mokėsi juos taikyti, dalijosi patirtimi. Kartu su „Vaivorykštės“ vadovėlio autoriais ir leidyklos „Baltų lankų“ vadovėliai“ komanda jie svarstė, kaip motyvuoti ne tik mokinį, bet ir mokytoją.

„Vaivorykštės“ stovyklos dalyviams buvo parengta daug įdomių ir naudingų praktinių darbų ir žaidimų, leidžiančių geriau pažinti  vieni kitus. Jie visus užkrėtė puikia nuotaika. Su vadovėliu dirbantys mokytojai pristatė įsimintiniausius integruoto ugdymo projektus, supažindino su kitais pamokose taikomais metodais, keitėsi su kolegomis integravimo idėjomis. Antrą stovyklavimo dieną dalijosi pastarųjų mokslo metų patirtimi ir diskutavo grupėse pagal klases. Tai buvo ypač naudinga mokytojams, kurie „Vaivorykštę“ pirmą kartą paims į rankas ateinantį rudenį.

Renginyje dalyvavo ir puikūs kviestiniai lektoriai – sertifikuota STRUCTOGRAM® meistrė trenerė Irena Pranskevičiūtė ir verslo konsultantas Darius Radkevičius. Per Irenos Pranskevičiūtės paskaitą mokytojai atliko individualią biostruktūrinę analizę, leidžiančią geriau pažinti save ir kitus. Paskui aktyviai diskutavo, kaip įgytas žinias pritaikyti mokykloje. Kartu su Dariumi Radkevičiumi renginio dalyviai aptarė kelionių, kultūrų skirtumų, laimės temas.

Vakaro programai stovyklos organizatoriai pasiūlė protmūšį. Jo dalyviai, pasitelkę logiką ir kūrybiškumą, turėjo rasti atsakymus į suktus klausimus. Taip patikrino ne tik žinias, bet ir gebėjimą dirbti komandoje.

„Vaivorykštės“ stovyklos rengėjai džiaugiasi, kad prie mokytojų, dirbančių su „Vaivorykštės“ vadovėliais, bendruomenės kasmet prisijungia vis daugiau pradinio ugdymo pedagogų.

Drauge stovyklaujantys dailininkai kūrė vaizdinį dienoraštį. Plakatą galite parsisiųsti iš čia. 

Grįžti į naujienų sąrašą