A. Eidinto knygos „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“ pristatymas Vilniuje

Vieta:
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje, II a.

Data:
Gruodžio 13 d., 2022

Laikas:
17:30

2022 m. gruodžio 13 d., antradienį, 17.30 val. žinomas Lietuvos istorikas ir diplomatas dr. Alfonsas Eidintas pristatys naujausią savo knygą „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“. Knygą išleido leidykla „Baltų lankų vadovėliai“.

Renginys vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje, II a.

Kas būtų atsitikę 1940 metais, jei Lietuva būtų buvusi demokratinė? O kas, jeigu Lietuva būtų stojusi į kovą ir nepriėmusi SSRS ultimatumo? O kas, jeigu?..

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svečiai turės progą vieni pirmųjų Lietuvoje susipažinti su dar gana retai nagrinėjamai sričiai – kontrafaktinei istorijai – priskiriama knyga, jos turiniu, kūrinio sumanymo priežastimis.

Vis dar stokojame platesnės alternatyviosios istorijos pasakojimų apie tai, kokia būtų istorija renkantis tikriems faktams prieštaraujančius įvykius. Prieštaraujančių faktų istorija Lietuvoje pasitelkiama gana retai, ji gali pasirodyti neįprasta, nes… išgalvota. Tačiau išgalvota remiantis tikromis žiniomis, taigi tuo, ką dabar jau gerai žinome tikrai buvus. Todėl yra naudinga, nes skatina domėtis istorija, geriau pažinti praeitį.

„Istorijos mylėtojai dažnai kamantinėja istorikus: kas galėjo atsitikti, jeigu įvykiai tada ar tada būtų klostęsi kitaip, kokios buvo alternatyvos tam, kas įvyko? Su nekantrumu kviečiame kartu paanalizuoti istorinius faktus ir pasvarstyti, kaip net viena smulkmena galėjo pakeisti istorijos vyksmą. Galbūt Kalėdų proga galėsime padovanoti jums vieną ar kitą atsakymą?“ – pasakojo Alfonas Eidintas.

Knygos „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“ pristatyme dalyvaus autorius A. Eidintas ir istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto licėjaus „Sokratus“ direktorius dr. Mindaugas Nefas.

Renginio dalyviai turės galimybę įsigyti knygą ir gauti autografą.

Dr. Alfonsas Eidintas – Lietuvos istorikas ir rašytojas. Ilgus metus praleido diplomatinėje tarnyboje: buvo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV, Meksikoje, Kanadoje, Izraelyje, Graikijoje ir kitose šalyse. Istorikas parašė apie 50 straipsnių ir daugiau nei 20 knygų lietuvių emigracijos, XX a. Lietuvos istorijos klausimais, Lietuvos prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio ir Kazio Griniaus biografijas, tyrinėjo šiuolaikinę diplomatiją. 

Maloniai kviečiame!

Kiti renginiai

preloader