A. Eidinto knygos „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“ pristatymas Vilniuje

Vieta:
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje, II a.

Data:
Gruodžio 13 d., 2022

Laikas:
17:30

2022 m. gruodžio 13 d., antradienį, 17.30 val. žinomas Lietuvos istorikas ir diplomatas dr. Alfonsas Eidintas pristatys naujausią savo knygą „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“. Knygą išleido leidykla „Baltų lankų vadovėliai“.

Renginys vyks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje, II a.

Kas būtų atsitikę 1940 metais, jei Lietuva būtų buvusi demokratinė? O kas, jeigu Lietuva būtų stojusi į kovą ir nepriėmusi SSRS ultimatumo? O kas, jeigu?..

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos svečiai turės progą vieni pirmųjų Lietuvoje susipažinti su dar gana retai nagrinėjamai sričiai – kontrafaktinei istorijai – priskiriama knyga, jos turiniu, kūrinio sumanymo priežastimis.

Vis dar stokojame platesnės alternatyviosios istorijos pasakojimų apie tai, kokia būtų istorija renkantis tikriems faktams prieštaraujančius įvykius. Prieštaraujančių faktų istorija Lietuvoje pasitelkiama gana retai, ji gali pasirodyti neįprasta, nes… išgalvota. Tačiau išgalvota remiantis tikromis žiniomis, taigi tuo, ką dabar jau gerai žinome tikrai buvus. Todėl yra naudinga, nes skatina domėtis istorija, geriau pažinti praeitį.

„Istorijos mylėtojai dažnai kamantinėja istorikus: kas galėjo atsitikti, jeigu įvykiai tada ar tada būtų klostęsi kitaip, kokios buvo alternatyvos tam, kas įvyko? Su nekantrumu kviečiame kartu paanalizuoti istorinius faktus ir pasvarstyti, kaip net viena smulkmena galėjo pakeisti istorijos vyksmą. Galbūt Kalėdų proga galėsime padovanoti jums vieną ar kitą atsakymą?“ – pasakojo Alfonas Eidintas.

Knygos „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“ pristatyme dalyvaus autorius A. Eidintas ir istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto licėjaus „Sokratus“ direktorius dr. Mindaugas Nefas.

Renginio dalyviai turės galimybę įsigyti knygą ir gauti autografą.

Dr. Alfonsas Eidintas – Lietuvos istorikas ir rašytojas. Ilgus metus praleido diplomatinėje tarnyboje: buvo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV, Meksikoje, Kanadoje, Izraelyje, Graikijoje ir kitose šalyse. Istorikas parašė apie 50 straipsnių ir daugiau nei 20 knygų lietuvių emigracijos, XX a. Lietuvos istorijos klausimais, Lietuvos prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio ir Kazio Griniaus biografijas, tyrinėjo šiuolaikinę diplomatiją. 

Maloniai kviečiame!

Kiti renginiai

Susipažinkime!

Nepraleiskite svarbios informacijos, nemokamų naujų vadovėlių egzempliorių ir aktualių renginių mokytojams.

Užpildykite šią formą, kad nepraleistumėte svarbios informacijos, tiesiogiai susijusios su Jūsų darbu: pranešimų apie naujus „Baltų lankų vadovėlių“ leidinius ir progas juos išbandyti; pasiūlymų nemokamai naudotis vadovėliais ir kita mokomąja medžiaga; kvietimų į įdomius švietimo renginius bei projektus.

DOVANA – leidyklos „Baltos lankos“ audioknyga!

Kiekvienam formą užpildžiusiam mokytojui padovanosime audioknygą. Gavę kodą galėsite nemokamai išsirinkti vieną iš penkių audioknygų.

Informaciją kaip atsiimti dovaną ir klausyti audioknygą rasite paspaudę žemiau esantį mygtuką.

Norite išbandyti naujus vadovėlius savo mokykloje?

Užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime!

Palyginti

Jūsų užklausa gauta. Džiaugiamės, kad norite bendradarbiauti!

Susisieksime iš karto, kai tik bus parengta Jus dominančio leidinio pavyzdinė medžiaga.

Prašome pakviesti ir kitus savo komandos, mokyklos kolegas išbandyti rengiamus vadovėlius ir prisidėti prie Jums patogiausio vadovėlio sukūrimo.

Pasidalykite šia nuoroda: https://www.baltulankuvadoveliai.lt/vadoveliu-bandymai/.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Sužinokite apie Baltų lankų vadovėlių naujienas pirmieji! Svarbiausių naujienų santrauką atsiųsime ne daugiau kaip kartą per 14 dienų.

Įvesdami savo el. pašto adresą ir patvirtindami PRENUMERUOTI, sutinkate gauti naujienlaiškį

preloader