Astronomijos vadovėlis 11 klasei

Komplektą sudarys astronomijos vadovėliai 11 ir 12 klasei.

Tai pirmas astronomijos vadovėlis vidurinėms mokykloms, išleidžiamas po 30 metų pertraukos. Astronomijos vadovėlis rengiamas siekiant atliepti kiekvieno moksleivio poreikius: jis tiks ir tiems, kurie pasirinkę fizikos dalyką, ir humanitarinio profilio moksleiviams. Vadovėlyje kai kurios temos nagrinėjamos detaliau ir papildys fizikos mokomąsias priemones. Taip pat vadovėlyje pateikiami uždaviniai su atsakymais, žvaigždėlapiai, kiti priedai.

Susipažinkite su vadovėlio autoriais

Doc. dr. Jokūbas Sūdžius

Vilniaus universitete baigė fizikos (astrofizikos) studijas, apsigynė fizikos ir matematikos mokslų kandidato (1993 m. nostrifikavus fizinių mokslų daktaro) disertaciją. 1983–2016 m. dirbo mokslinį darbą ir dėstė Vilniaus universitete įvairius astronomijos dalykus studentams, pasirinkusiems astrofizikos studijas, bei pažintinį astronomijos kursą gamtos ir humanitarinių mokslų studentams.

Mokslinių tyrimų tematika: galaktikos sandara, tarpžvaigždinės medžiagos savybės, kintamosios žvaigždės, žvaigždžių fotometrija, astronomijos istorija.

Kitos reikšmingos veiklos sritys: astronomijos žinių skleidimas visuomenei (mokslo populiarinimo straipsniai įvairiuose leidiniuose, įskaitant Visuotinę lietuvių enciklopediją, RTV mokslo populiarinimo laidos), Lietuvos mokinių astronomijos olim-piadų organizavimas ir vedimas.

 

Dr. Audrius Bridžius

Fizinių gamtos mokslų daktaras, astrofizikas, rengė ir dėstė įvairius astronomijos kursus Vilniaus universitete (astronomijos pagrindai, Saulės sistema ir kt.), mokė fizikos, matematikos ir gamtos mokslų tarptautinėje Europos mokykloje, dirbo mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo projekte „Jaunasis tyrėjas“.

A. Bridžius yra vienas iš metodinės priemonės „Jaunojo tyrėjo vadovas“ bendraautorių, ilgametis Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados rengėjas, mokslo populiarintojas, lektorius.

Astronomijos vadovėlis 11 kl.

Norite išbandyti naujus vadovėlius savo mokykloje?

Užpildykite šią anketą ir mes su jumis susisieksime!

Palyginti

Jūsų užklausa gauta. Džiaugiamės, kad norite bendradarbiauti!

Susisieksime iš karto, kai tik bus parengta Jus dominančio leidinio pavyzdinė medžiaga.

Prašome pakviesti ir kitus savo komandos, mokyklos kolegas išbandyti rengiamus vadovėlius ir prisidėti prie Jums patogiausio vadovėlio sukūrimo.

Pasidalykite šia nuoroda: https://www.baltulankuvadoveliai.lt/vadoveliu-bandymai/.

Užsisakykite naujienlaiškį!

Sužinokite apie Baltų lankų vadovėlių naujienas pirmieji! Svarbiausių naujienų santrauką atsiųsime ne daugiau kaip kartą per 14 dienų.

Įvesdami savo el. pašto adresą ir patvirtindami PRENUMERUOTI, sutinkate gauti naujienlaiškį

preloader