Knygos vaikams Ukrainoje gimsta karo fone

Vieta:
Litexpo Vilniaus knygų mugė

Data:
Vasario 26, 2023

Laikas:
15:00

Tarp šių metų Vilniaus knygų mugės svečių – unikalias knygas vaikams ir visai šeimai kuriantys Romana Romanyšyn ir Andrijus Lesivas iš Ukrainos. Karo alinamoje šalyje nesustoja gyvenimas, nenutrūksta kūryba ir niekur nedingsta tėvų ir vaikų poreikis kalbėtis apie supantį pasaulį. Būtent tokį poreikį atliepia pagaulūs ir smalsumą žadinantys šių rašytojų kūriniai.

„Nors lietuvių kalba išleistos jau trys Romanos ir Andrijaus knygos, iki šiol jie neturėjo galimybės dalyvauti Vilniaus knygų mugėje. Tačiau atvyksta dabar. Džiaugiamės galėdami pristatyti šiuos savitus ir nepaprastos šviesos kupinus kūrėjus Lietuvos skaitytojams“, – būsimu susitikimu džiaugiasi redaktorius ir leidėjas dr. Saulius Žukas.

Lietuviškai išleistos šių autorių knygos „Taip aš matau“ ir „Garsiai, tyliai, kuždomis“ kviečia pasaulį pažinti per jusles, suvokti regos ir klausos ypatumus. Trečiąja knyga, pavadinta „Kaip karas pakeitė Rondą“, siekiama paaiškinti vaikams karo temą, kuri svarbi ne tik Ukrainoje, bet ir jai neabejingose šalyse, pirmiausia Lietuvoje. Parašyta, kai karas vyko tik šalies rytuose, ši knyga dar aktualesnė tapo Rusijai įsiveržus į Ukrainą praėjusių metų vasarį.

„Sielvartas ir skausmas prasismelkia iki giliausių sielos kerčių. Atrodo, kad fiziškai jaučiame skausmą, kurį patyrė karo aukos. Tačiau greta visų šių destruktyvių emocijų yra ir kitas sluoksnis kone gyvybiškai svarbių jausmų, suteikiančių atgaivą, – tai pasididžiavimas, meilė, viltis. Šalia beprotiško nežmoniškumo kasdien matome ir neįtikėtiną žmoniškumą. Griuvėsių fone mes matome gyvenimo jėgą, nesuvokiamą pasiaukojimą. Ir būtent šie jausmai mums suteikia prasmę tęsti darbus, kurti ir įžvelgti viltį teikiančius šviesos spindulius tamsoje“, – teigia knygų autoriai.

Pokalbis su R. Romanyšyn ir A. Lesivu apie jautrias temas nagrinėjančią literatūrą ir kūrybą vyks Vilniaus knygų mugėje vasario 26 d. 15 val. 15min forume. Susitikimą organizuoja leidykla „Baltų lankų“ vadovėliai“, moderuoja Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė.

Kiti renginiai

„Atidus literatūros kūrinio skaitymas“ 5 seminaras

Leidykla „Baltų lankų vadovėliai“ kviečia mokytojus lituanistus į renginių ciklo „Atidus literatūros kūrinio skaitymas“ 5 seminarą. Seminaras vyks lapkričio 23 d. 16:00–17:30 leidykloje Vilniuje, Gedimino pr. 28, II aukšte (įėjimas iš A. Stulginskio g. pusės). Renginys vyks gyvai.

Skaityti daugiau »

Kalbinis ugdymas 11 klasėje

2023 m. lapkričio 14 d. 15 val. Utenos švietimo centras ir leidykla „Baltų lankų vadovėliai“ lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus kviečia į renginį „Kalbinis ugdymas 11 klasėje“.

Skaityti daugiau »

Užsisakykite naujienlaiškį!

Sužinokite apie Baltų lankų vadovėlių naujienas pirmieji! Svarbiausių naujienų santrauką atsiųsime ne daugiau kaip kartą per 14 dienų.

Įvesdami savo el. pašto adresą ir patvirtindami PRENUMERUOTI, sutinkate gauti naujienlaiškį

preloader