Knygų mugėje žvelgsime į alternatyviąją istoriją

Vieta:
Litexpo Vilniaus knygų mugė

Data:
Vasario 26, 2023

Laikas:
11:00

Istorijos mylėtojai dažnai kamantinėja istorikus: kas galėjo atsitikti, jeigu įvykiai tada ar tada būtų klostęsi kitaip, kokios buvo alter­natyvos tam, kas įvyko? Istoriko, rašytojo, diplomato Alfonso Eidinto naujausia knyga „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“ siūlo ne vieną alternatyvią, tačiau realistišką galimybę.

Daugelyje Europos valstybių istorikų svarstymai „kas būtų, jeigu būtų…“ nieko nebestebina, tačiau Lietuvoje tai – pirmoji tikriems faktams prieštaraujanti, išgalvota šalies istorija.

Knygos puslapiuose XX a. Lietuva paskelbiama monarchija, 1940-ųjų birželį Lietuva narsiai pasipriešina SSRS agresijai, klostosi kiti alternatyvūs įvykiai. Visa tai autorius daro su humoru, tačiau remdamasis tikromis žiniomis, taigi tuo, ką dabar jau gerai žinome tikrai buvus.

„Man svarbiausia rašant šią knygą buvo ne šiaip pajuokauti su istorija. Kontrafaktinė istorija priartina žmones prie tikrosios. Ji skatina domėjimąsi tikrąja istorija“, – yra sakęs A. Eidintas. 

Knygos pristatymo renginys. Knygų mugės lankytojai su knyga ir jos sumanymo priežastimis galės susipažinti vasario 26 d., sekmadienį, 11 val. 5.3 salėje. Renginyje dalyvaus knygos autorius A. Eidintas ir istorikas Aurimas Švedas.

Autografai. A. Eidintas autografus dalins leidyklos „Baltos lankos“ stende:
vasario 25 d., šeštadienį, 13 val.;
vasario 26 d., sekmadienį, 12 val. (iškart po renginio).

Kiti renginiai

Užsisakykite naujienlaiškį!

Sužinokite apie Baltų lankų vadovėlių naujienas pirmieji! Svarbiausių naujienų santrauką atsiųsime ne daugiau kaip kartą per 14 dienų.

Įvesdami savo el. pašto adresą ir patvirtindami PRENUMERUOTI, sutinkate gauti naujienlaiškį

preloader