Naujausios istoriko A. Eidinto knygos pristatymas Kaune

Vieta:
Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33, Kaunas), Audiencijų salėje

Data:
Gruodžio 8, 2022

Laikas:
16:30

Kviečiame į knygos premjerą! 2022 m. gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 16.30 val. bus pristatyta diplomato, istoriko dr. Alfonso Eidinto knyga „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“. Autorių apie ilgesį alternatyviai istorijai kalbins muziejininkė, istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė.

Renginys vyks Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33, Kaunas), Audiencijų salėje.

Kas būtų atsitikę 1940 metais, jei Lietuva būtų buvusi demokratinė? O kas, jeigu Lietuva būtų stojusi į kovą ir nepriėmusi SSRS ultimatumo?

Istorijos mylėtojai dažnai kamantinėja istorikus: kas galėjo atsitikti, jeigu įvykiai tada ar tada būtų klostęsi kitaip, kokios buvo alter­natyvos tam, kas įvyko? Juk net viena smulkmena gali pakeisti istorijos vyksmą.

Vis dar stokojame pla­tesnės alternatyviosios istorijos pasakojimų apie tai, kas būtų, jeigu būtų, kokia būtų alter­natyvi istorija renkantis tikriesiems faktams prieštaraujančius įvykius. Prieštaraujančių faktų istorija Lietuvoje yra reta, ji gali pasirodyti neįprasta, nes… išgalvota. Tačiau išgalvota remiantis tikromis žiniomis, taigi tuo, ką dabar jau gerai žinome tikrai buvus. Ji naudinga, nes skatina domėtis istorija.

Naujausioje savo knygoje „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“ dr. A. Eidintas su skaitytojais dalijasi būtent alternatyvia istorija, bet paremta realiais faktais ir aplinkybėmis.

Dr. Alfonsas Eidintas – Lietuvos istorikas ir rašytojas. A. Eidintas ilgus metus praleido diplomatinėje tarnyboje: buvo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius JAV, Meksikoje, Kanadoje, Izraelyje, Graikijoje ir kitose šalyse. Istorikas parašė apie 50 straipsnių ir daugiau nei 20 knygų lietuvių emigracijos, XX amžiaus Lietuvos istorijos klausimais, Lietuvos prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio ir Kazio Griniaus biografijas, tyrinėjo šiuolaikinę diplomatiją. 

Maloniai kviečiame!

Kiti renginiai

Užsisakykite naujienlaiškį!

Sužinokite apie Baltų lankų vadovėlių naujienas pirmieji! Svarbiausių naujienų santrauką atsiųsime ne daugiau kaip kartą per 14 dienų.

Įvesdami savo el. pašto adresą ir patvirtindami PRENUMERUOTI, sutinkate gauti naujienlaiškį

preloader