Naujoje istoriko A. Eidinto knygoje – alternatyvių atsakymų paieškos

Istorijos mylėtojai dažnai kamantinėja istorikus, kas galėjo atsitikti, jeigu įvykiai tada ar tada būtų klostęsi kitaip, kokios buvo alternatyvos tam, kas įvyko. Naujausia istoriko, diplomato prof. dr. Alfonso Eidinto knyga „Kitokios istorijos ilgesys. Alternatyvūs (kontrafaktiniai) pasakojimai“ pateikia ne vieną alternatyvią galimybę.

„Šioje neįprastos istorinės krypties knygoje – alternatyvūs pasakojimai, t. y. bandymai atsakyti į klausimą, o kas, jeigu..? Apie tai, kas neįvyko, bet galėjo nutikti mūsų istorijoje. Perskaitę ją sužinosite, kaip valdė 1919 m. pradžioje pagaliau karūnuotas karalius Mindaugas II ir kodėl tik iki 1922 m. vasaros; gal bus įdomu sužinoti, kaip 1940 m. birželį Lietuva pasipriešino sovietų ultimatumui, kaip kovėsi su ginklu rankose mūsų kariai ir šauliai. Kaip du sumanūs lietuviai nutiesė kelią į valdžią M. Gorbačiovui, kaip derėjosi Berlyne ir pykosi dėl Lietuvos 1940 m. lapkritį V. Molotovas ir A. Hitleris, kas atsitiko, kai Vilniuje buvo imta statyti daug paminklų… Pasakodamas alternatyvius pasakojimus, turėjau tik vieną norą – paskatinti dar labiau domėtis tikrąja istorija“, – teigia knygos autorius A. Eidintas.

Vis dar stokojame platesnės alternatyviosios istorijos pasakojimų apie tai, kokia būtų istorija renkantis tikriems faktams prieštaraujančius įvykius. Prieštaraujančių faktų istorija Lietuvoje pasitelkiama gana retai, ji gali pasirodyti neįprasta, nes… išgalvota. Tačiau išgalvota remiantis tikromis žiniomis, taigi tuo, ką dabar jau gerai žinome tikrai buvus. Todėl yra naudinga, nes skatina domėtis istorija, geriau pažinti praeitį.

Knygą išleido „Baltų lankų vadovėliai“, knygos leidybą parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Nuotr. autorius Vygaudas Juozaitis.

Kitos naujienos

„Atidus literatūros kūrinio skaitymas“ 5 seminaras

Leidykla „Baltų lankų vadovėliai“ kviečia mokytojus lituanistus į renginių ciklo „Atidus literatūros kūrinio skaitymas“ 5 seminarą. Seminaras vyks lapkričio 23 d. 16:00–17:30 leidykloje Vilniuje, Gedimino pr. 28, II aukšte (įėjimas iš A. Stulginskio g. pusės). Renginys vyks gyvai.

Skaityti daugiau »

Kalbinis ugdymas 11 klasėje

2023 m. lapkričio 14 d. 15 val. Utenos švietimo centras ir leidykla „Baltų lankų vadovėliai“ lietuvių kalbos ir literatūros mokytojus kviečia į renginį „Kalbinis ugdymas 11 klasėje“.

Skaityti daugiau »

Užsisakykite naujienlaiškį!

Sužinokite apie Baltų lankų vadovėlių naujienas pirmieji! Svarbiausių naujienų santrauką atsiųsime ne daugiau kaip kartą per 14 dienų.

Įvesdami savo el. pašto adresą ir patvirtindami PRENUMERUOTI, sutinkate gauti naujienlaiškį

preloader